Možnosti, jak obchodovat Bitcoin

Kryptoměny se stávají čím dál více mainstreamovým fenoménem a čím dál více lidí je používá. Spolu s jejich popularitou přibývá i infrastruktura pro manipulaci s nimi. Pojďte se podívat, jak bitcoin – nejstarší, nejznámější a nejpoužívanější kryptoměnu – i jiné alternativní měny nakoupit a jak je prodat.

Směnárny

Pokud plánujete jen menší nebo příležitostný nákup a záleží vám především na jednoduchosti, využijte směnárny. Jejich používání není vůbec náročné a zvládne je obsluhovat i začátečník. Na výběr máte z českých i zahraničních služeb. Výhodou tuzemských směnáren jako Simplecoin.cz nebo Easycoin.cz je, že můžete nakupovat dle českých zákonů do výše 25 000 Kč bez ověření totožnosti. Začátečníci jistě ocení akceptaci české koruny a jazykově blízké prostředí. Pro nákup budete obvykle potřebovat bitcoinovou peněženku; ať už hardwarovou nebo v podobě aplikace.

Jaké jsou minimální částky pro pořízení bitcoinu?

Minimální částky pro pořízení bitcoinu mohou být pro úplné začátečníky poměrně vysoké (obvykle nad 5 000 Kč). Kurz je v porovnání s burzou i zahraničními směnárnami méně výhodný. Mezi zahraniční směnárny patří například Coinbase. Obsluha zahraničních směnárny není náročná, avšak vyžaduje ověření totožnosti, není v češtině a neakceptuje české koruny. Na druhou stranu je možné nakoupit i za nižší částky, je kompatibilní s platebními kartami, podporuje i jiné kryptoměny než bitcoin a slouží jako samostatná peněženka. České a zahraniční směnárny vám pomohu poznat kryptoměny zblízka a vyzkoušet si je, avšak pro obchodování s vidinou výdělku je kvůli horšímu kurzu doporučit nelze.

Bitcoin

Bitcoin

Burzy

Hlavním prostředím pro trh s kryptoměnami jsou burzy. Ve srovnání se směnárnami nabízejí daleko výhodnější kurz – nakupujete zde prakticky za aktuální tržní cenu a mnohdy i bez jakýchkoliv dalších nákladů. Plusem také je podrobnější prostředí, které vám lépe umožní získat přehled v grafech. Burzy jsou vhodné pro pokročilé uživatele, ale i pro začátečníky. Každému však lze pro pohyb na nich doporučit specializované firmy jako je Crypto Kingdom. Kromě toho, že se naučíte s burzou pracovat, také získáte odborné poradenství v oblasti investic.

Tyto informace vám pomohou dosáhnout zisku bez toho, abyste se museli sami učit analyzovat burzovní grafy a trávit jejich rozborem mnoho času. Existuje stovky burz, některé jsou anonymní, jen některé lze spárovat s klasickými penězi, a proto také určitě oceníte odborný výběr od Crypto Kingdom těch výhodných a uživatelsky dobře přizpůsobených. Mezi téměř jedinou nevýhodu, která se objevuje u hodně burz, lze označit delší dobu registrace. Pokud však hodláte investovat, není to překážka a v porovnání se s ostatními spekulacemi je příkup na trh poměrně jednoduchý.

 

Veškeré informace o společnosti Crypto Kingdom najdete ZDE.

 

Další možnosti

V České republice, která má velice dobrou fyzickou infrastrukturu, můžete získat kryptoměny z mnoho bitcoinmatů rovnou za hotovost. Další možností je forma předplacených kryptoměnových karet, které si nabijete a dále s nimi můžete platit. Bitcoin, stejně jako klasickou měnu, si můžete také vydělat. Stačí jen prodat vámi nabízenou službu nebo produkt a namísto o běžné peníze se domluvit na platbě v bitcoinech. Jak s vydělanými kryptoměnami nakládat a jak si je zabezpečit vám opět mohou poradit odborníci. Crypto Kingdom vám poradí i v případě, když chcete získat výnos vlastnictvím kryptoměn a jejich zhodnocením v čase.

Kryptoměny

Kryptoměny

Chcete obchodovat bitcoin?

Vyzkoušejte tento kurz, který vám v mnohém pomůže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

(Required)

Proudly powered by WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com

Stáhněte si Váš dárek: eBook 8 tipů, jak ušetřit peníze↓