Jak pronajmete byt ve Vlašimi? Díky mizivé nabídce na trhu s činžovním bydlením snadno a výhodně!

Chystáte se pronajmout byt ve Vlašimi a přemýšlíte, jak na to? Nevíte si rady s tím, jak nemovitost správně nabídnout, jak sehnat solidního nájemníka nebo jak vysokou činži požadovat? Věřte, že podobnými úvahami jen ztrácíte čas! Naše doporučení je následující. Oslovte realitní kancelář nebo nějakého makléře na volné noze. Je to nejrozumnější řešení! Profesionál si už bude vědět rady a o všechno se postará. Ovšem pouze tehdy, pokud při jeho výběru nešlápnete vedle. Ano, i to se občas stává, že vlastník nemovitosti naváže spolupráci s někým, kdo se jako profesionál jenom tváří a přitom své práci dvakrát nerozumí. Než vám ale poradíme, jak spolehlivého odborníka najít, věnujeme pár řádek aktuální situaci na trhu s pronájmy. „Posvítíme si“ přitom jak na Vlašim, tak na celou Českou republiku.

Co vás tedy jako majitele činžovního bytu zřejmě čeká? A podle jakých kritérií nejlépe poznáte, zda je realitní kancelář spolehlivá?

Jak pronajmete byt ve Vlašimi? Bez problémů!

Vlastníte ve středočeské Vlašimi byt a protože máte k dispozici ještě jinou nemovitost, rozhodli jste se ho pronajmout? Výborně! Pro něco takového jste si zřejmě nemohli vybrat vhodnější dobu. Proč? Pokud jste si už stihli alespoň zběžně prohlédnout inzerci s nabídkou pronájmů ve městě, pak to jistě tušíte. Volné činžovní byty totiž ve Vlašimi téměř nenajdete. Čas od času se sice dvě nebo tři nabídky objeví, ale v inzerci obvykle nevydrží déle než pár dní. Vezmete-li v úvahu, že se tu bavíme o obci, kde žije více než 11 tisíc lidí, o něčem to jistě svědčí. O čem? Zřejmě o bytové krizi, která postihla naši společnost. Vás to však nyní trápit nemusí. Naopak, jste ve velmi komfortní situaci.

Téměř naprostá absence jakékoliv konkurence vám jako potenciálnímu pronajímateli zkrátka hraje do karet. Jak? Třeba tím, že nemusíte byt svěřit prvnímu, kdo o něj projeví zájem. Navíc, pokud jde o činži, s její výší budete jistě spokojeni. Hladina nájemného totiž vzhledem k okolnostem opět stoupá. Ve Vlašimi i v mnoha dalších městech.

Meziroční zdražení nájmů ve vybraných krajských městech

MěstoKč/m2 (05/2021)Kč/m2 (05/2022)Růst v %
Praha30037023,3
Plzeň2022187,9
Hradec Králové21624412,9
Brno26531117,4
Olomouc2122235,2

Hladina nájemného stoupá

Hladina nájemného jde po kratší přestávce způsobené pandemií covidu-19 opět nahoru. Obzvláště citelný růst zaznamenala s více než dvaceti procenty Praha. Příliš pozadu však nezůstala ani další velká města. V menších obcích sice cenová hladina vypadá stabilněji, nicméně tam, kde je nabídka činžovních bytů téměř nulová, lze s vyšším růstem také počítat. Celkově lze rozhodně konstatovat, že se letos bydlení v pronájmu lidem opět prodraží. Hlavní důvod je zřejmý. Znatelně stoupá poptávka. Jednak proto, že se k nám s koncem pandemie vracejí turisté. Střechu nad hlavou také znovu poptávají vysokoškolští studenti. Statisíce ukrajinských uprchlíků rovněž nemohou zůstat na ulici. A vzhledem k tomu, jak jsou v České republice rezidenční nemovitosti drahé, rozšiřují se zástupy lidí, kterým nic jiného než život v nájmu ani nezbývá.

Jde navíc o trend, který bude dle názoru řady analytiků zřejmě pokračovat také v příštím roce. Co z toho pro vás vyplývá? Že na pronájmu svého bytu určitě neproděláte. Aby tomu tak ale opravdu bylo, musíte si vybrat spolehlivého makléře. Jak na to?

Odbornost a reference

Realitní byznys je tak trochu džungle. Vzhledem k tomu, jak obrovské peníze se v něm točí, přitahuje řadu lidí, kteří by se obchodem s nemovitostmi rádi živili. Nikoho asi nepřekvapí, že se mezi nimi občas najdou jak podvodníci, tak jedinci, kteří pro takový byznys zkrátka nemají nadání. Solidního profesionála, kterému můžete bez obav svěřit svou nemovitost, aby ji za vás pronajal, nejlépe poznáte podle toho, zda splňuje tato dvě základní kritéria:

  • Odbornost – by vám měl být každý makléř schopen nějak doložit. Třeba tím, že vám ukáže doklad o vykonání profesní zkoušky. Stačit může také odpovídající úroveň dosaženého vzdělání a spokojit byste se mohli rovněž s dostatečnou délkou odborné praxe.
  • Reference – hrají svou roli téměř v jakémkoli byznysu. Realitní obor není výjimkou. Kladné reference od klientů, které si můžete nějak ověřit, budou zřejmě dostatečnou zárukou toho, že je makléř schopný a seriózní.

Speciální web vám pomůže

Pokud s výběrem realitní kanceláře stále váháte, nabízí se ještě jedno řešení. Můžete vyzkoušet některý ze specializovaných webů, které se zaměřují na zprostředkování realitních služeb. Jak to funguje? Důkladně propracovaný systém, který pracuje s referencemi tisíců klientů, vám na základě vašich požadavků nabídne vhodné odborníky. Obvykle vám jich doporučí hned několik. Kterému z nich dáte přednost, bude už záležet jen na vás. Jde zřejmě o nejspolehlivější cestu, která vás dovede ke skutečným profesionálům. K takovým, kteří se už postarají, aby byl váš byt obsazen co nejdříve a za podmínek, které vám budou maximálně vyhovovat.

Jste na realitním trhu úplnými nováčky? Nebo už máte s pronájmem či s prodejem nemovitosti nějakou zkušenost?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

(Required)

Proudly powered by WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com

Stáhněte si Váš dárek: eBook 8 tipů, jak ušetřit peníze↓