Je pojištění majetku důležité?

Logicky vzato je velmi důležité. Proč? No protože, pokud si nebudete krýt Váš majetek a Vašemu majetku se něco stane, tak z čeho postavíte nový?

Nebo snad máte rezervu ve výši 1.500.000 Kč a více? Pokud ANO, tak to zvládnout můžete.

Vždy si položte otázku: Co se mému majetku může stát? Může se Vás týkat povodeň nebo záplava? U někoho ANO a u někoho NE. Co se však může stát každému je například požár, údery blesku, zatečení vody do domu aj.

Jako pojištění majetku bereme především POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI nebo – li pojištění Vašeho bytu, případně domu. Jak pojistit Vaši nemovitost? Nejlépe je, pokud máte udělaný nový odhad nebo podle přesného zaměření zjistíte metry čtvereční a díky nim zjistíte minimální hodnoty pojištění nemovitosti u pojišťoven.

Já osobně bych pojistil byt nebo dům tak, abych za ty peníze mohl postavit podobný byt nebo dům v případě škodné události.

Mezi další pojištění majetku řadíme také POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI.

U pojištění domácnosti jsou počty jednoduché. Jak to myslím? Co je vůbec domácnost?

Domácnost je to, když OTOČÍTE VÁŠ BYT, ČI DŮM vzhůru nohama a to, co vypadne se řadí mezi DOMÁCNOST.

Mezi domácnost tedy patří Vaše oblečení, boty, elektronika, nábytek aj.

Domácnost tedy kryjeme na takovou hodnotu, jakou ji máte, pokud si vypočítáte, že máte v těchto bodech hodnotu 300.000 Kč, tak je důležité to pojistit na 300.000 Kč, abyste v případě škodné události zabezpečili to, co jste měli doposud.

Na co se v případě pojištění domácnosti můžete krýt?

Já osobně doporučuji krýt pojištění ODCIZENÍ A VANDALISMU, také se může stát požár, povodeň a záplava, případně další pojistné události, jako je zkrat a přepětí, vodovodní škoda aj.

Požár v ČR

Požár v ČR

Mezi další důležité body, které můžete krýt v rámci společné smlouvy u domácnosti a nemovitosti je POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI ZA ŠKODU V BĚŽNÉM OBČANSKÉM ŽIVOTĚ.

K čemu je ODPOVĚDNOST ZA ŠKODU občana důležitá?

Odpovědnost za škodu občana je velmi důležitá, protože kryje škody způsobené třetím osobám mimo Vaši práci.

Není výjimkou, že v běžném životě způsobíte někomu škodu. Vaše dítě rozbije na výstavě drahou vázu nebo v obchodě spadne notebook, či jiná drahá elektronika, pes někoho pokouše nebo praskne hadička od automatické pračky a Vy vytopíte sousedy. Poškození mají právo požadovat náhradu po Vás. Pokud nejste pojištění, musíte jim škodu zaplatit. Právě pro takové případy je vhodné mít sjednané pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou v běžném životě.

Koho se týká pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou v běžném životě?

Z tohoto pojištění jsou uhrazeny škody, které způsobí i Vaši rodinní příslušníci včetně domácích mazlíčků.

Mezi další důležité body, které lze sjednat v pojištění majetku je POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI ZA ŠKODU Z DRŽBY NEMOVITOSTI.

Mezi pojištění odpovědnosti za škodu z držby nemovitosti můžeme zařadit například následující:

Ze zamrzlé střechy Vašeho domu spadne rampouch a zraní kolemjdoucího člověka, na Vašem pozemku se nachází strom. Strom spadne a zničí plot souseda a nebo spadne na auto souseda.

Jednoduše řečeno pojištění odpovědnosti z držby nemovitosti plní škody, které způsobí Vaše nemovitost nebo to, co je na Vašem pozemku.

Jak mám pojištění majetku zabezpečené já?

Před rokem jsem platil dvě smlouvy u Kooperativy za pojištění bytové jednotky a pojištění domácnosti. Tehdy Kooperativa neumožňovala mít v rámci jedné smlouvy bytovou jednotku s domácností.

V letošním roce přišla pojišťovna Kooperativa s tím, že lze sloučit domácnost i do bytové jednotky, tak jsem si to propočítal a zjistil, že ušetřím 2.000 Kč ročně, a to ještě za lepších podmínek s přidáním pojištění za škody z držby nemovitosti, jelikož mám čtvrtdomek s pozemkem a může reálně hrozit pojistná událost.

Co z toho vyplývá?

Každý rok je potřebné Vaši smlouvu zkontrolovat, protože můžete přijít na různé možné slevy nebo různé další vychytávky, tak jako já.

Proč tedy někteří lidé stále nekryjí svůj majetek?

 

Chcete mít to správné pojištění majetku, které bude řešit Vaše potřeby? Jestli ANO, tak Vás mohu kontaktovat.One Response to“Je pojištění majetku důležité?”

  1. 27.1.2017 at 8:16 #

    Připadá mi že poslední dobou je problém hlavně v tom, že lidé šetří a naopak zase rozhazují na nepravých místech. Je nutné se ptát, opravdu nenajdu korunu navíc, aby byl můj majetek pojištěný proti případné zkáze? A to vážně potřebuji každý rok, nový telefon, chodit každý měsíc do kina, každý týden do hospody nebo na kebab? Na tom co je důležité a může stát člověka střechu nad hlavou, na tom lidi šetří naopak to co je zbytečné a dodává člověku pouze požitek, na tom lidé rozhazují. Každý den spoustu lidí mávne rukou nad pojištěním, každý den utratí spoustu lidí své peníze za nějakou zbytečnost a každý den končí spoustu lidí pod mostem nebo v dluhové pasti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

(Required)

Proudly powered by WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com

Stáhněte si Váš dárek: eBook 8 tipů, jak ušetřit peníze↓