Same, většina našich čtenářů tě bude znát, ale i přes to, můžeš se nám v krátkosti představit?
Ahoj Karle, jmenuji se Samuel Hornek a věnuji se projektovému řízení. Není to moc známý obor, ale vlastně pomáhám lidem v růstu jejich projektů. Musím tak neustále zlepšovat a rozšiřovat své znalosti, protože každý projekt je jiný a to je vlastně hlavní hnací motor, proč to dělám.
Poslední dobou ses hodně vyšvihl ve své profesi a udělal mnoho změn, jak v životě, tak v podnikání. Co tě k těmto změnám vůbec vedlo? Má to souvislost i s názvem ROK ZMĚNY 2016?
Tak člověk zraje jako víno. Podle mě by měl každý člověk růst a dobrovolně se tlačit trochu mimo komfortní zónu a tím se dostávat do nových situací, které zlepší jeho schopnosti a díky čemuž se i něco naučí a začne dělat věci jinak.
Rok změny je právě takový projekt, který to lidem umožní, ale pod specificky vedenou osnovou a strukturou. Jde vlastně o mentoringový program, kdy si člověk vytyčí nějakou změnu v kariérním a profesním životu a pak té změny dosáhneme. Zajímavostí u toho projektu je, že jsem schopný garantovat návratnost investice, což je u vzdělávacích projektů velmi neobvyklé. Škola vám nevrátí peníze za školné, když nedostanete jako absolvent práci. Já vím, že když zrealizují lidé základní kroky, peníze se jim v průběhu kurzu vrátí.
Ale musí proto samozřejmě chtít něco udělat.
Proč si myslíš, že se lidé bojí změn a jak jim ty můžeš v jejich změně pomoci?
Lidi se bojí změn, protože mají strach. Proč vzniká strach, popisuji v druhém videu. Jde o to se ho naučit řídit, nikdy totiž zcela nezmizí. Já myslím, že většina lidí cítí, že chtějí změnu a nechtějí otročit někde v práci v novodobém otrokářském systému.
Já jim nemůžu zajistit tu změnu, to musí oni sami. Za to jim mohu dát do ruky nástroje a postupy, které jim to umožní. Člověk je jako sochař. I když budete stát před nádherným kamenným sloupem a dokážete si představit, co chcete vytesat, nepodaří se to, dokud nebudete mít v ruce nářadí a neosvojíte si správný postup. A právě to je moje parketa.
Co tě inspirovalo k vytvoření programu ROK ZMĚNY 2016?
Tak především stav společnosti a podnikatelské kultury všeobecně. Lidé tu tak nějak setrvávají v komfortní zóně a hodně projektů doslova zahnívá průměrností. Přitom změnit to, je opravdu snadné. Chce to jen chtít.
A proč Rok změny? Prostě protože je pro mě každý rok Rokem změny. Mé podnikání roste, dva roky po sobě, každý kvartál o 50% a něco podobného chci umožnit i ostatním lidem ať už při budování kariéry nebo vlastního projektu. Postup se v ničem zásadním neliší.
Jaké vychytávky máš pro účastníky, když se zapojí do kurzu ROK ZMĚNY 2016 ZDARMA?
V projektu zdarma, se především mohou seznámit s principy. Naučí se používat tři otázky Proč, Co, Jak. Naučí se pracovat se strachem a motivovat lidi. Podívají se, proč se jim nedaří po finanční stránce.
Také je čeká zdarma velice dobře hodnocená publikace Konec trablům.
Osobnostní test a mnoho dalšího.
Naučil jsem se o lidi pečovat dlouhodobě. To je myslím hlavní přínos.
Na co se mohou těšit účastníci, kteří se zapojí do placeného pokračování?
To, že dostanou jeden z nejlepších programů, díky kterému budou pracovat efektivněji a budou blíže svému poslání ve společnosti. Hodně se zaměříme i na finance, aby lidé efektivně využívali zdroje.
Pokud umíte určovat priority a máte ovládnuté zásady cash flow, umíte se prodat, stačí k úspěchu relativně málo. Já sám jsem se dostal z nuly na šesticiferné příjmy za dva roky. Oni mohou také.
Nejlepší je, se podívat na celý program a zhodnotit, zda chci udělat nějaké zásadní profesní změny a jestli mi program pomůže nebo ne.
Jsou tam i velmi lukrativní bonusy, o kterých se dozvědí v projektu Rok změny 2016 již v části zdarma.
Co bys chtěl říct na závěr návštěvníkům našeho webu? A co bys jim doporučil?
Hlavně aby se změn nebáli. Čeká nás jich v nadcházejícím desetiletí opravdu hodně, a kdo se nepřipraví, bude myslím velmi nepříjemně překvapen. Jestli má člověk někdy čas jít kupředu a růst, tak je to dnes.
Dobře Same, to je ode mě vše a já si nyní běžím zjistit něco více o Roku změny 2016. Děkuji ti za rozhovor.
Napsat komentář