Rusňákova DRFG, dluhopisy a naše investice

Investiční skupina DRFG pod vedením Davida Rusňáka nabízí ve svých fondech dluhopisy. Češi jsou určitě bohatší než dříve a vydělávají více. Šetřivost se však nijak nemění, zůstává stále na podobné úrovni. Naši klienti v průměru investují celkem 350 tisíc korun. Pozoruhodný je určitě poměr lidí, kteří u nás investují jednorázově nebo dlouhodobě. Z celého spektra zákazníků jednorázový vklad investuje přibližně polovina, zatímco asi třetina lidí přispívá pravidelnými vklady. Ze začátku do našich fondů vloží jednorázově 10 až 100 tisíc a pak měsíčně zasílají mezi 500 až 2 000 korunami.

DRFG fondy a dluhopisy

Češi jsou emotivní, dají na pocity a emocionálně se rozhodují i v investicích. Rozhodnutí udělané na základě pocitů a dojmů spíše, než na základě informací může ale i pěkně bolet. V naší republice si tak sice chtějí lidé rozhodovat o svých investicích sami, nemají ale dostatečně zjištěné informace. Mnoho investorů už na to doplatilo. Na internetu je plno neprofesionálních nabídek s fantastickým zhodnocením, které se na oko tváří, jako velmi seriózní. Nepodléhají žádné regulaci a není na ně žádný metr. Pro oblast kolektivního investování to samozřejmě neplatí. To podléhá přísné regulaci a obecně je na velmi vysoké úrovni u nás i v celé Evropské unii. DRFG fondy Davida Rusňáka jsou proto bezpečné. Mnohé diskuze a recenze to také dokládají.

DRFG a rizika na kapitálovém trhu

Dlouhodobě se situace na trhu nachází v růstovém trendu, což platí i pro investiční skupinu DRFG. Akciový růst ale samozřejmě nemůže pokračovat donekonečna. Proto na to DRFG ve svých investicích myslí a stojí na mnoha pevných pilířích, kterými jistí vklady svých klientů. Lidé by měli být do budoucna obezřetní v tom, do čeho a kdy budou investovat. Velice křehká psychologie investorů dokazuje, že i když jsou trhy na maximech, přesto důvěra investorů stále slábne. Investiční skupina DRFG se záměrně obchodování s akciemi vyhýbá. Fondy DRFG, které vede David Rusňák, cílí na opatrnější klienty, kteří chtějí sice porazit inflaci a vydělat si přibližně 2až 3 % nad ni, ale současně nechtějí moc riskovat. Nikdy sice nedosáhnou zhodnocení 10 % ročně, jako má dlouhodobě akciový index, ale také neprodělají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

(Required)

Proudly powered by WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com

Stáhněte si Váš dárek: eBook 8 tipů, jak ušetřit peníze↓