Jaké pojištění si vybrat? Investiční nebo rizikové?

Dnes se s Vámi podělím o můj náhled na pojištění.

Většinu oblastí v životě řeším Paretovým pravidlem 80:20. To znamená, že 20% mé práce zajistí 80% výsledků a na těchto 20% se zaměřuji. Tuto oblast využívám pro klienty i v pojištění, kdy místo 80% kravin v pojištění, jako jsou rizika denního odškodného úrazu, pobytu v nemocnici, smrti úrazem, invalidity úrazem a všeho úrazem, řeším důležitá rizika, jako jsou invalidita (úrazem i nemocí), smrt (úrazem i nemocí) a dozajišťuji trvalými následky úrazu, případně pracovní neschopností (úrazem i nemocí), pokud rodina nemá rezervy.


U invalidity má také většina klientů zajištěno pouze III. stupeň invalidity (od 70% poškození), což je plný invalidní důchod, ale dnes pojišťovny umí krýt, jak I. (od 35 do 49% poškození), tak II. stupeň invalidity (od 50 do 69% poškození) a pro mnoho klientů jsou tyto nižší stupně také potřebné krýt, protože se mohou dostat například do II. stupně invalidity a v tomto případě by nemohli například vykonávat svou profesi a tudíž jejich život se rapidně změní.

Proč nedoporučuji například denní odškodné úrazu?

Když si zlomíte nohu nebo si způsobíte výron v kotníku, tak dostanete od pojišťovny bolestné například 3.000-10.000 Kč. Ano věřím, že jsou to pěkné peníze, ale za tyto peníze si pěkně připlatíte. Když tuto sumu dáte místo denního odškodného na invaliditu, tak částka na invaliditu může být klidně 1.000.000 Kč. Co je tedy lepší řešit? Denní odškodné, které zvládnete z rezervy a nebo invaliditu, kterou když nebudete mít, tak se celý Váš život obratí vzhůru nohama? Dle mého názoru invaliditu. Raději si platím za něco, co bych nedokázal v případě nepříznivé situace zvládnout než za drobné úrazy, které zvládnu pokrýt z rezervy a ihned mohu jít do práce.

Spoříte v pojištění?

Pokud ANO, tak to rychle změňte nebo snižte na co nejnižší částku (většinou 300 – 500 Kč měsíčně), protože když spoříte do pojištění, tak první dva roky platíte jen poplatky, které jdou do kapes poradcům a pojišťovnám. Pojišťovna má být od pojištění a ne na spoření.

Kde tedy máte spořit?

Spořte tam, kde když vložíte peníze, tak je tam máte a ještě se Vám zhodnocují. To je například v čistých investicích (podílové fondy), stavebním spořením, penzijním připojištění a nebo spořícím účtu, případně můžete vyzkoušet i jiné metody, jako je zlato aj. Držte se toho, abyste Vaše peníze rozkládaly do vícero košíčků, protože když jeden zkrachuje, tak máte stále svůj majetek. Když dáte vše do jednoho košíčku a ten Vám zkrachuje, tak nemáte nic.

Jak řešit pojištění dětí?

Tuto otázku jsem vyřešil před 4 lety, když přišla na svět má dcera, ale před týdnem jsem její pojištění výrazně upravil. Jedna pojišťovna přišla s krytím na jednorázovou invaliditu pro děti po které jsem dlouho volal, a to bude má velká zbraň, jelikož rodiče kryjí hlouposti na denní odškodné úrazu a pobyty v nemocnici a tyto rizika zvládnou z rezervy, protože neohrozí jejich příjem, ale většina rodičů zapomíná na to, co kdyby se stalo něco komplikovanějšího, jak by zvládly tuto situaci? Jak zajistí dítě, když bude vážně nemocné nebo bude mít vážný úraz? Včera jsem si zrušil 3 pojistky a z 3.000 Kč měsíčně budu mít krytí za polovinu s lepšími částkami a ten zbytek si dám do investic nebo na spořící účet a budu tak tvořit další majetek.
Má dcera je nyní zajištěná za 150 Kč měsíčně a je pojištěná na invaliditu 5.000.000 – 10.000.000 Kč s dalšími důležitými riziky. Nechci aby má dcera byla invalidní, ale když NEDEJBOŽE bude, tak vím a mám čisté svědomí, že jí zabezpečím kvalitní léčení a udělám pro to vše.

Jak to je u Vašeho pojištění? Řešíte drobnosti a nebo důležitá rizika, která mohou ohrozit Váš příjem?
Pojištění invalidity je je nejdůležitější zdravotní riziko, které byste měli krýt.

Pojištění invalidity je nejdůležitější zdravotní riziko, které byste měli krýt.

Pokud budete chtít poradit v této oblasti, tak mě neváhejte kontaktovat.

Karel Macalík

autor eBooku „8 tipů, jak ušetřit peníze“ a stránky Finanční gramotnost na Facebooku

Ebook : 8 tipů, jak ušetřit peníze: www.karelmacalik.cz, www.svobodnefinance.cz
Finanční gramotnost na Facebooku: www.facebook.com/FinancniGramotnostcz

Kancelář (Office) :
Kvítková 3687
760 01 Zlín
mobil: + 420 721 709 262
e-mail: karelmacalik@karelmacalik.cz

Chcete mít to správné pojištění, které bude řešit Vaše cíle? Jestli ANO, tak Vás mohu kontaktovat.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

(Required)

Proudly powered by WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com

Stáhněte si Váš dárek: eBook 8 tipů, jak ušetřit peníze↓