10 prstů: Jak je do jednoho využít při psaní na počítači?

5 (100%) 1 vote

Po sedmi letech jsem zpět ve škole a jeden z předmětů je právě Písemná a elektronická komunikace. Psaní na počítači hojně uplatním ve škole, a nejen to. V mém oboru finanční poradenství je elektronické psaní nedílnou součástí praxe.

Již v loňském školním roce jsem dosáhl osmnácté lekce programu, přičemž kolegové spíše dvanácté a ač jsem nejrychlejší žák ve třídě, stále mi nejde psát všemi deseti. Neumím zapojit malíčky, což mě zpomaluje, a proto jsem se rozhodl tento program 10 prstů podpořit a sám se na něj podívat a vyzkoušet.

Rozeberme si celý program 10 prstů (10prstu.cz), včetně obsahu videí ZDARMA:

1. video: Rozhovor s mistrem světa v psaní na klávesnici

Spousta z nás píše různé texty na počítači dnes a denně – já se například ve své práci bez počítače neobejdu a píši svými osmi prsty snad čtvrtinu pracovní doby. Studenti běžně nosí notebooky a píší, dá se říct, neustále – seminárky, referáty, o diplomové práci na vysoké škole ani nemluvě. Přijdete domů a je na řadě vyřizování osobních e-mailů. To vše se neobejde bez klávesnice.

Otázkou ale je, jak rychle píšeme. Píšeme důležitou zprávu hodinu a pak se věnujeme důležitým či příjemným činnostem nebo datlujeme čtyři hodiny a nezbývá nám čas na nic jiného.

Z motivačního videa Petra Hochmana, který natočil rozhovor s mistrem světa v rychlosti psaní na klávesnici, se dozvíte, že napíše 700 úhozů za minutu. Poradí vám, jak se naučit psát rychle a bez ustavičného sledování klávesnice. Dozvíte se také užitečné triky k psaní od profesionála.

Můj psací průměr je pouhých 220 úhozů za minutu. Pokud bych zvýšil rychlost na dvojnásobek, ušetřím dvakrát tolik času, který můžu věnovat své rodině. A to by bylo lepší než civět do klávesnice, nemyslíte?

2. video: Rozhovor s nevidomým o psaní na klávesnici

Stěžejním bodem videa je rozhovor s nevidomým mužem Lukášem Tremlem. Jeho slova mě přesvědčila, že naučit se rychle psát může člověk i bez ohledu na zrakové postižení. Jelikož bylo pro něj nevyhnutelné stát se zaměstnatelným a tím výdělečně činným, musel zapomenout na svá omezení a naopak se soustředit na své přednosti a možnosti. A v rámci těchto možností si zvýšit kvalifikaci. Lukáš píše všemi deseti velmi rychle, a to 400 úhozů za minutu, takže je v podstatě dvakrát rychlejší než já.

Spousta lidí naříká, že pro ně není práce. Ano, situace není jednoduchá a ne vždy vykonáváme zaměstnání, které opravdu chceme. Otázkou je, zda je většina lidí dostatečně kvalifikovaná k tomu, aby mohla vykonávat takové zaměstnání, které chce. „Neumím rychle psát, proto nemůžu dělat to a to,“ vymlouvají se lidé často na své nedostatky, aniž by pro to něco udělaly. Často se bojí kurzů takto zaměřených. Ale kurz psaní s Petrem Hochmanem je opravdu jednoduchý.

3. video: Časté otázky a odpovědi

Ve třetím videu se Petr Hochman zaměří na časté otázky a odpovědi, které nás trápí při psaní všemi deseti prsty na klávesnici. Prozradí užitečné rady a tipy, které v předchozích videích nezazněly.

Pokud ve svém okolí znáte kamarády a známé, kteří potřebují ke své PRÁCI, případně ke svému koníčku, klávesnici, dejte mu o těchto videích vědět. Později vám poděkuje, protože mu můžete ušetřit mnoho stráveného času u počítače a tím i zdraví.

PS: Je rozdíl, jestli v PRÁCI píšete dvěma prsty nebo deseti. Na rychlosti záleží…

Pokud neumíte psát všemi deseti, pak je tento program 10 prstů právě pro vás!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

(Required)

Proudly powered by WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com

Stáhněte si Váš dárek: eBook 8 tipů, jak ušetřit peníze
Paste your AdWords Remarketing code here
↓