10 prstů: Jak je do jednoho využít při psaní na počítači?

Po sedmi letech jsem zpět ve škole a jeden z předmětů je právě Písemná a elektronická komunikace. Psaní na počítači hojně uplatním ve škole, a nejen to. V mém oboru finanční poradenství je elektronické psaní nedílnou součástí praxe.

Již v loňském školním roce jsem dosáhl osmnácté lekce programu, přičemž kolegové spíše dvanácté a ač jsem nejrychlejší žák ve třídě, stále mi nejde psát všemi deseti. Neumím zapojit malíčky, což mě zpomaluje, a proto jsem se rozhodl tento program 10 prstů podpořit a sám se na něj podívat a vyzkoušet.

Rozeberme si celý program 10 prstů (10prstu.cz), včetně obsahu videí ZDARMA:

1. video: Rozhovor s mistrem světa v psaní na klávesnici

Spousta z nás píše různé texty na počítači dnes a denně – já se například ve své práci bez počítače neobejdu a píši svými osmi prsty snad čtvrtinu pracovní doby. Studenti běžně nosí notebooky a píší, dá se říct, neustále – seminárky, referáty, o diplomové práci na vysoké škole ani nemluvě. Přijdete domů a je na řadě vyřizování osobních e-mailů. To vše se neobejde bez klávesnice.

Otázkou ale je, jak rychle píšeme. Píšeme důležitou zprávu hodinu a pak se věnujeme důležitým či příjemným činnostem nebo datlujeme čtyři hodiny a nezbývá nám čas na nic jiného.

Z motivačního videa Petra Hochmana, který natočil rozhovor s mistrem světa v rychlosti psaní na klávesnici, se dozvíte, že napíše 700 úhozů za minutu. Poradí vám, jak se naučit psát rychle a bez ustavičného sledování klávesnice. Dozvíte se také užitečné triky k psaní od profesionála.

Můj psací průměr je pouhých 220 úhozů za minutu. Pokud bych zvýšil rychlost na dvojnásobek, ušetřím dvakrát tolik času, který můžu věnovat své rodině. A to by bylo lepší než civět do klávesnice, nemyslíte?

2. video: Rozhovor s nevidomým o psaní na klávesnici

Stěžejním bodem videa je rozhovor s nevidomým mužem Lukášem Tremlem. Jeho slova mě přesvědčila, že naučit se rychle psát může člověk i bez ohledu na zrakové postižení. Jelikož bylo pro něj nevyhnutelné stát se zaměstnatelným a tím výdělečně činným, musel zapomenout na svá omezení a naopak se soustředit na své přednosti a možnosti. A v rámci těchto možností si zvýšit kvalifikaci. Lukáš píše všemi deseti velmi rychle, a to 400 úhozů za minutu, takže je v podstatě dvakrát rychlejší než já.

Spousta lidí naříká, že pro ně není práce. Ano, situace není jednoduchá a ne vždy vykonáváme zaměstnání, které opravdu chceme. Otázkou je, zda je většina lidí dostatečně kvalifikovaná k tomu, aby mohla vykonávat takové zaměstnání, které chce. „Neumím rychle psát, proto nemůžu dělat to a to,“ vymlouvají se lidé často na své nedostatky, aniž by pro to něco udělaly. Často se bojí kurzů takto zaměřených. Ale kurz psaní s Petrem Hochmanem je opravdu jednoduchý.

3. video: Časté otázky a odpovědi

Ve třetím videu se Petr Hochman zaměří na časté otázky a odpovědi, které nás trápí při psaní všemi deseti prsty na klávesnici. Prozradí užitečné rady a tipy, které v předchozích videích nezazněly.

Pokud ve svém okolí znáte kamarády a známé, kteří potřebují ke své PRÁCI, případně ke svému koníčku, klávesnici, dejte mu o těchto videích vědět. Později vám poděkuje, protože mu můžete ušetřit mnoho stráveného času u počítače a tím i zdraví.

PS: Je rozdíl, jestli v PRÁCI píšete dvěma prsty nebo deseti. Na rychlosti záleží…

Pokud neumíte psát všemi deseti, pak je tento program 10 prstů právě pro vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

(Required)

Proudly powered by WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com

Stáhněte si Váš dárek: eBook 8 tipů, jak ušetřit peníze







↓